Historie  firmy:  

Firma Vesta, s.r.o. byla založena v. r. 1991. Jedno ze středisek firmy se zabývalo montážemi, opravami a údržbou zdvihacích zařízení.

Provádíme pravidelné údržby  zdvihacích zařízení,  například pro DP Metro, DP Autobusy, DP Elektrické dráhy, Prefu Praha, Pražská energetika, Středočeská energetická a.s., ČKD Nové energo, Stavby mostů, Brandýs n./Lab., Buzuluk Komárov.

Montujeme také nové  jeřáby, opravujeme  i rekonstruujeme. Provádíme rekonstrukce i běžné opravy starších typů jeřábů, pro které máme na skladě rozsáhlý sortiment náhradních dílů.

Na starších typech jeřábů  provádíme elektroúpravy v libovolném rozsahu. Například použití frekvenčních měničů, programovatelných automatů tzv. černé skříňky, výměny ovladačů úpravy shrnovacích trolejí i ktytých trolejí. V oblasti mechaniky jsme schopni provést veškeré běžné opravy včetně navržení a změny pohonů.

Spolupracujeme  s firmou ABUS, jejíž jeřáby jsme montovali např. ve firmě SOMMER ALLIBERT, Mladá Boleslav, VOLVO  Truck Průhonice, PHOENIX ZEPPELIN Sokolov.

Naši pracovníci jsou vyškoleni u firmy ABUS v SRN.     

Od roku 1994  montujeme a opravujeme radiová dálková ovládání na jeřáby. Začínali jsme s ovládáním Lesana (výrobek HTT Tesla), později jsme přešli na dokonalejší typy, například německé HBC a HETRONIC, španělské IKUSI.

Jsme autorizovanou firmou  pro provádění záručních i pozáručních oprav rádiových dálkových ovládání firmy HBC. Naši pracovníci jsou pravidelně školeni  u  firmy  HBC v SRN.

Dálkové ovládání jsme montovali pro firmu ŠKODA Plzeň, KDŽ Králův Dvůr, DP Metro, ZVVZ Milevsko, BUZULUK Komárov aj.

Ke všem těmto činnostem firma Vesta servis, s.r.o. vlastní veškerá potřebná oprávnění.

V roce 2000 došlo k rozdělení firmy. Firma  Vesta, s.r.o. se nadále zabývá jednou ze svých původních činností prodejem a servisem hasících přístrojů a přestavbami a nástavbami užitkových vozidel.

Firma Vesta servis s.r.o. provádí dále montáže, údržbu a opravy zdvihacích  zařízení,montáže a opravy radiového dálkového ovládání.